Blog

Moda ze sklepów internetowych

Moda ze sklepów internetowych

Kupowanie w sklepach stacjonarnych to dla wielu już przeżytek. Korzystanie ze sklepów online jest wygodniejsze, szybsze, można wybierać z wielu możliwości i to wszystko bez wychodzenia z domu. Nic dziwnego, że ta forma zakupów robi furorę już od kilku lat i wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej życia. Przez Internet kupujemy nie tylko odzież i obuwie – także różnego rodzaju bilety, sprzęt AGD czy nawet żywność.

Modnie na plaży

Modnie na plaży

Problem zakupu odpowiednich strojów plażowych nie pojawia się już tylko w okresie letnim. Coraz częściej przecież decydujemy się na urlopy w okresie zimowym i jesiennym, wyjeżdżając do słonecznych kurortów w ciepłych krajach. Konieczność pojawienia się na plaży czy hotelowym basenie w stroju kąpielowym wielu osobom spędza sen z powiek. Przyczyną są oczywiście kompleksy dotyczące sylwetki, choć w wielu przypadkach nie są wcale nieuzasadnione. Tymczasem podobnego rodzaju rozterki niepotrzebnie psują nam humor przed wyjazdem. Urlop ma być przecież czasem relaksu, a nie zamartwiania się własnym wyglądem.

Dress code w biurze – kilka wskazówek

Dress code w biurze – kilka wskazówek

Jeszcze kilka lat temu w biurach panowały żelazne zasady dotyczące ubioru pracowników. Zdaje się, że obecnie ulegają one złagodzeniu, zwłaszcza w dużych, międzynarodowych korporacjach, które stawiają na luźniejszą atmosferę pracy. Szczególnie pracownicy, którzy nie mają kontaktu w cztery oczy z klientami mogą sobie pozwolić na mniej zobowiązujący strój. W wielu miejscach pracy wciąż jednak wymaga się odpowiedniego ubioru, co regulują szczegółowe przepisy wewnętrzne: odpowiednia długość spódnicy u kobiet, krawaty u mężczyzn, eleganckie obuwie.

Sukienki i spódnice na co dzień i od święta

Sukienki i spódnice na co dzień i od święta

Sukienka to niewątpliwie symbol kobiecości. Dla wielu kobiet stanowi podstawę garderoby, oczywisty wybór w stylizacjach codziennych, biurowych i tych bardziej eleganckich. Nic dziwnego – ta sama sukienka może doskonale sprawdzać się w wielu sytuacjach. Mimo to często słyszymy od niektórych kobiet, że wcale za sukienkami czy spódnicami nie przepadają. Wkładają je wtedy, gdy czują się do tego zmuszone przez wymogi dress code’u i cierpią w nich niewygody, a gdy tylko mogą, zamieniają je na spodnie. Jaka więc jest prawda – czy sukienki to uniwersalny strój kobiecy, czy wręcz przeciwnie – zmora dla większości przedstawicielek płci pięknej?

Moda po trzydziestce – obalamy mity

Moda po trzydziestce – obalamy mity

Często pojawiają się głosy, że kobiety, które przekroczyły barierę trzydziestego roku życia wchodzą w nowy etap życia i powinny zmienić większość swoich nawyków. Uważa się, że zmienić należy także modowe przyzwyczajenia. Wśród takich porad przewija się nagminnie zdanie „nie wypada”. Nie wypada nosić t-shirtów z nadrukami, bluzek z głębokim dekoltem czy krótkich spódniczek, trampek lub młodzieżowych spodni, należy trzymać się stonowanych kolorów i klasycznych krojów. Tymczasem to gruba przesada, by nie powiedzieć bzdura!

Moda w wydaniu świątecznym

Moda w wydaniu świątecznym

Święta Bożego Narodzenia to coroczna okazja dla całej rodziny, by zachwycić eleganckim ubiorem. Już na kilka tygodni przed świętami sklepy kuszą propozycjami świątecznych stylizacji. I choć na prawdziwe okazje i przeceny możemy liczyć dopiero po świątecznym okresie, to wcześniej także można natknąć się na prawdziwe perełki. Co jednak zrobić, by nie żałować zakupu?

Producenci

Tagi